Začínáme s golfem. Získejte Osvědčení pro hru na hřišti.

Většina českých i zahraničních hřišť požaduje, aby golfista prokázal určitou míru golfových dovedností, než ho pustí na své opečovávané hřiště. My vám poradíme jak začít a kde Osvědčení pro hru na hřišti získat. (Dříve bylo označováno jako „Zelená karta“ nebo „Zkouška golfové způsobilosti.“)

Nováčkům jej vystaví profesionální trenéři nebo jiné osoby s pověřením klubu. Ověřují se teoretické i praktické znalosti hráče. K přípravě určitě doporučujeme najít si zkušeného trenéra – ušetříte spoustu času, peněz i nepovedených odpalů. Rádi vám jej seženeme a doporučíme to pravé hřiště pro vaše začátky.

Co byste měli ovládat? 👇

Kandidát musí absolvovat minimálně 9 jamek s garantem, kde prokáže nutné herní dovednosti, respektování tradic a ducha hry. Dále je potřeba mít alespoň základní přehled o pravidlech, abyste se po hřišti pohybovali bezpečně a nenarušovali golfový zážitek ostatním hráčům. Důležitá je znalost golfové etikety, která ke hře neodmyslitelně patří.

A jak je to s členstvím v klubech?

Každý golfista může být členem v několika klubech najednou, nicméně jeden z nich musí být domovský (ten je možné kdykoliv změnit). Domovský klub je zodpovědný za správu HCP člena. Golfista se může účastnit turnajů také za jiný klub – potřebuje ale povolení k hostování.

Od roku 2022 se již nevydávají členské plastové karty. Doporučujeme aplikaci České golfové federace, kde najdete pravidla, průvodce, kalendář ale hlavně vaši elektronickou členskou kartu.

✅ Osvědčení pro hru na hřišti vám rádi pomůžeme zajistit. Když budete dobře připraveni, dá se osvědčení získat i během jednoho víkendu. Kontaktujte nás pro více informací ✅

Pozor, osvědčení ČGF jako takové vyloženě neopravňuje hrát na golfovém hřišti. Je potřeba zažádat o povolení ke hře – a to na základě členství v golfovém klubu nebo jako host (zaplacením poplatku green fee).

Existují samozřejmě i veřejná hřiště, kde může hrát opravdu každý – není jich ale mnoho a pokud to s golfem myslíte vážně, osvědčení se vám bude v budoucnu hodit. Otevře vám cestu k mnoha hřištím po celém světě a můžete postupně začít objevovat neobyčejná golfová dobrodružství a nezapomenutelná místa 🏞🌅🏝

Vaše Golffee

Zdroj: cgf.cz, golfhostivar.cz