Pár základních pojmů -> buďte při prvních odpalech v obraze

Pár základních pojmů -> buďte při prvních odpalech v obraze 😎

Víte, co je to putting nebo driving range? V tomto příspěvku si přiblížíme několik důležitých pojmů, které v golfových začátcích budete potřebovat.
ODPALIŠTĚ
Odpaliště – místo, kde vše začíná 🫢 Odpaliště bývají označena různými barvami, podle kterých poznáte, pro koho je odpaliště vhodné. Hráč před odpalem umístí míček na vyvýšené místo, většinou za použití dřevěného kolíku (týčka), které se zapichuje do země.

Při první ráně z odpaliště rozhodně nikdy nepřemisťujte značky, které jej označují.

JAMKOVIŠTĚ ⛳️

Jamkoviště neboli green má nejhustší a nejkratší travnatý povrch. Ten by měl být vždy precizně upravený. Může být různě zvlněný a nachází se zde jamka (o průměru 10,8 cm a hloubce 10 cm).

👉 Odpaliště a jamkoviště spojuje FAIRWAY. Obvykle je to travnatý pruh o šířce 30 až 50 metrů. Kolem bývá oblast s hustším a vyšším porostem, ta se nazývá ROUGH. Čím více se míček odchýlí ze směru na green, tím náročnější terén vás bude čekat.

DRIVING RANGE

Driving range je cvičná louka s umělými i přírodními odpališti. Je to místo, určené k tréninku. Najdete zde také cvičné greeny na chippování a puttování i cvičné bunkery s pískem. Zkoušet zde můžete odpaly z rozhoží i z trávy. Často jsou na cvičných odpalištích míče sbírány obsluhou – zřejme to nebude zrovna bezpečné místo pro pohyb osob 🤪

PATOVÁNÍ 🏌️‍♀️

Patování/putttování tvoří přibližně polovinu všech úderů při hře. Jde o centimetry a přesné patování se postará o spoustu golfových úspěchů. Trénink těchto úderů rozhodně nepodceňujte.

CHIPPOVÁNÍ 🏌️

CHIP je krátká a nízká přihrávka. Poté by už měl následovat pouze jeden putt na dohrání jamky.

PITCHING 🏌️‍♂️

Pitch je vysoká rána – provedení je tedy technicky náročnější. Vyplatí se ho použít, když hrajete přes překážku (vodní příkop, písek, hra přes stromy a podobně). Míček překážku přeletí a zastaví se rychleji než u chipu.

A jak vybrat správnou hůl a následně provést jednotlivé údery? Začněte se zkušeným trenérem.
Až se správnou techniku naučíte, stačí už „jen“ trénovat, trénovat a trénovat 💪
Jste v základních pojmech stále ztraceni? Mrkněte na golfový slovníček, který jsme pro vás připravili:

https://golffee.cz/blog/zakladni-golfovy-slovnicek-ii/