Hledání míče 
(V některých situacích můžeme pokračovat, aniž bychom ho našli – v trestné oblasti nebo v abnormálním stavu hřiště, případně pokud nám ho třeba ukradl procházející kolemjdoucí.)
A co v případě, kdy jsme míč zahráli do nepřehledného místa a nevidíme jej? Golfista může přesouvat volné předměty, písek, vodu, rozhrnout rostliny ale vždy v rámci „řádného hledání“ a „rozumných kroků“. Znamená to, že pokud nám míč spadne například do kopřiv, můžeme je rozhrnout a procházet, nemůžeme ale všechny pokosit a oblast kolem zadupat a úmyslně zničit. V případě porušení pravidel a vylepšení polohy míče dostává golfista dvě trestné rány nebo ztrácí jamku.
Golfista může míč hledat maximálně tři minuty a tato úprava má sloužit ke zrychlení hry (původně byl časový limit pět minut). Čas běží od chvíle, kdy jej začne hledat hráč, jeho nosič, případně partner či jeho nosič
Je potřeba o to více míč sledovat a alespoň přibližně odhadnout oblast, kde by mohl být. Přesun na jiné místo už byste totiž nemuseli stihnout.
A jak je to s provizorním míčem?
Cílem hraní provizorních míčů je zrychlení hry.
V případě ztraceného míče nebo míče v autu má hráč jedinou možnost, opakovat ránu z předchozího místa. U běžných volných her ale využívá také místní pravidlo – „míč jsme nenašli, hodím si ho tady, ať se nemusím vracet“. V rámci daného místního pravidla lze míč spustit dokonce až na fairwayi na úrovni předpokládané polohy ztraceného míče, případně místa posledního přechodu hranic hřiště – s dvěma trestnými ranami. Pravidlo může být vymezeno na konkrétní jamku či oblast. Toto pravidlo rozhodně nelze očekávat během turnajů a her s profíky, u přátelské hry se s ním ale setkat můžete.
Zdroj: cgf.cz