Golf na pravou nebo levou stranu?

Golf na pravou nebo levou stranu? 🤔

Na tom rozhodně záleží! Ale jakou stranu zvolit? Zpravidla rozhoduje, zda je člověk pravák či levák – pravák hraje napravo, levák nalevo. Ale neplatí to vždy! Jak to tedy poznat? Vezměte do ruky golfovou hůl a nejspíš hned poznáte, co je pro vás přirozenější.

A proč je lepší hrát na stranu ruky, kterou používáte častěji? V ruce, kterou píšete, máte lepší cit, odhad vzdálenosti a přesnost, pokroky v golfu bývají rychlejší a rány lepší. Naopak to zřejmě fungovat nebude.

Můžete si pomoci dalšími sporty a zvyky. Jak držíte lopatu nebo tenisovou či badmintonovou raketu? A kterou rukou házíte? Nezapomeňte ale na to, že golf není hokej. Odpalte několik testovacích míčků na obě strany a nejspíš budete mít jasno. A rada profesionálů: golfový švih je stejný pohyb, jako když házíte žabky.

Některým golfistům se stává, že v průběhu golfové kariéry změní „orientaci“ a přeučí se na opačnou stranu. Důvodem může být to, že narazí v golfu na nějaký zlozvyk nebo přestanou dělat pokroky a zjistí, že od začátku hráli na špatnou stranu. Důvody mohou být i zdravotní. Často se také stává, že začátečníci volí pravou stranu prostě proto, že je jednodušší sehnat vybavení pro praváky a také techniku odkoukáte spíše od praváků – je jich prostě více.

Zvolte stranu zodpovědně, pozdější změny už nejsou tak jednoduché. Nejste si jisti? Poraďte se s trenérem. Už by to měl mít v oku a pomůže vám vaši golfovou orientaci zjistit. Dobrý trenér by vás především neměl nutit ke hře na jinou stranu, než je vám přirozené a příjemné.

☝️ Víte, že existují hráči, kteří dosáhli jednomístných hendikepů napravo i nalevo?

A jak to máte vy? Jste pravák nebo levák? A na kterou stranu hrajete? Znáte někoho, kdo hraje střídavě na obě strany a v bagu má oba druhy vybavení?